Font Awesome (FontAwesome UI) (1.0.0-rc3) - en to tr translation catalogue (61 entries)

en: Pages
tr: Sayfalar

en: Status
tr: Durum

en: Delete
tr: Sil

en: Operations
tr: İşlemler

en: List
tr: Liste

en: Disabled
tr: Etkin değil

en: Enabled
tr: Etkin

en: Version
tr: Sürüm

en: Overview
tr: Genel Bakış

en: Edit
tr: Düzenle

en: Size
tr: Boyut

en: Reset
tr: Sıfırla

en: Settings
tr: Ayarlar

en: Label
tr: Etiket

en: Save
tr: Kaydet

en: Icon
tr: Simge

en: Updated
tr: Güncellenme

en: Icons
tr: İkonlar

en: Before
tr: Önce

en: After
tr: Sonra

en: Files
tr: Dosyalar

en: Custom
tr: Özel

en: Comment
tr: Yorum

en: Filter
tr: Süzgeç

en: Width
tr: Genişlik

en: Linear
tr: Doğrusal

en: Scale
tr: Ölçek

en: Load
tr: Yükle

en: Colors
tr: Renkler

en: Method
tr: Yöntem

en: Color
tr: Renk

en: Not installed
tr: Kurulu değil

en: Provider
tr: Sağlayıcı

en: Position
tr: Konum

en: Duration
tr: Süre

en: Hidden
tr: Gizli

en: Negate
tr: Reddet

en: Selector
tr: Seçici

en: Fade
tr: Açılma/kararma

en: Units
tr: Birimler

en: Style
tr: Biçem (stil)

en: Plugin
tr: Eklenti

en: Duplicate
tr: Çoğalt

en: Reverse
tr: Ters

en: Themes
tr: Temalar

en: Global
tr: Genel

en: Usage
tr: Kullanım

en: Border color
tr: Kenarlık rengi

en: Rebuild
tr: Yeniden oluştur

en: Local
tr: Yerel

en: About
tr: Hakkında

en: Direction
tr: Yön

en: - Any -
tr: - Herhangi -

en: Rotate
tr: Döndür

en: Not restricted
tr: Kısıtlı değil

en: All pages except those listed
tr: Listelenenlerin haricindeki tüm sayfalar

en: Restricted to certain pages
tr: Belli sayfalara kısıtlı

en: Customization
tr: Özelleştirme

en: Fixed width
tr: Sabit genişlik

en: Max height
tr: En fazla yükseklik

en: Installed themes
tr: Kurulu temalar
