Font Awesome (FontAwesome UI) (1.0.0-rc4) - en to ja translation catalogue (64 entries)

en: Pages
ja: ページ

en: Status
ja: 状態

en: Delete
ja: 削除

en: Operations
ja: 操作

en: List
ja: リスト

en: Disabled
ja: 無効

en: Enabled
ja: 有効

en: Version
ja: バージョン

en: Overview
ja: 概観

en: Edit
ja: 編集

en: Size
ja: サイズ

en: Reset
ja: リセット

en: Settings
ja: 設定

en: Label
ja: ラベル

en: Save
ja: 保存

en: Icon
ja: アイコン

en: Updated
ja: 更新

en: Icons
ja: アイコン

en: Before
ja: 前

en: After
ja: 後

en: Files
ja: ファイル

en: Custom
ja: カスタム

en: Comment
ja: コメント

en: Filter
ja: フィルター

en: Normal
ja: ノーマル

en: Width
ja: 幅

en: Scale
ja: スケール

en: Load
ja: ロード

en: Border
ja: ボーダー

en: Method
ja: メソッド

en: Color
ja: 色

en: Not installed
ja: 未インストール

en: Provider
ja: プロバイダー

en: Position
ja: ポジション

en: Append
ja: 末尾に付加

en: Duration
ja: 期間

en: Hidden
ja: 非表示

en: Attach method
ja: 取り付け方法

en: Negate
ja: 否定

en: Selector
ja: セレクター

en: Fade
ja: フェード

en: Units
ja: 単位

en: Style
ja: スタイル

en: Plugin
ja: プラグイン

en: Duplicate
ja: 複製

en: Reverse
ja: 逆順

en: Themes
ja: テーマ

en: Double
ja: ダブル

en: Global
ja: グローバル

en: Usage
ja: 使用方法

en: Border color
ja: ボーダー色

en: Animation
ja: アニメーション

en: About
ja: アバウト

en: Prepend
ja: 先頭に付加

en: Direction
ja: 方向

en: - Any -
ja: - すべて -

en: Rotate
ja: 回転

en: Not restricted
ja: 制限なし

en: All pages except those listed
ja: 以下を除く全てのページ

en: Restricted to certain pages
ja: 特定のページに制限

en: Customization
ja: カスタマイズ

en: Fixed width
ja: 固定幅

en: Installed themes
ja: インストール済みテーマ

en: Save and go to list
ja: 保存してリストに移動
