Force Password Change (8.x-1.0-rc6) - en to pt translation catalogue (18 entries)

en: Request new password via e-mail.
pt: Pedir uma nova senha por email.

en: Submit
pt: Enviar

en: Username
pt: Nome de utilizador

en: Yes
pt: Sim

en: No
pt: Não

en: Password
pt: Senha

en: Weight
pt: Peso

en: week
pt: semana

en: hours
pt: horas

en: days
pt: dias

en: Never
pt: Nunca

en: request a new password
pt: pedir uma nova senha

en: Role
pt: Grupo

en: day
pt: dia

en: year
pt: ano

en: hour
pt: hora

en: years
pt: anos

en: Force users in this role to change their password
pt: Force os utilizadores desta função a alterarem a sua palavra passe.
