Force Password Change (8.x-1.0) - en to fa translation catalogue (17 entries)

en: Request new password via e-mail.
fa: درخواست گذرواژه جدید از طریق پست الکترونیکی.

en: Submit
fa: ثبت

en: Username
fa: نام کاربری

en: Yes
fa: بله

en: No
fa: خیر

en: Password
fa: گذرواژه

en: Weight
fa: وزن

en: week
fa: هفته

en: hours
fa: ساعت‌

en: days
fa: روزها

en: Never
fa: هیچوقت

en: request a new password
fa: درخواست رمز عبور جدید

en: Role
fa: نقش

en: day
fa: روز

en: year
fa: سال

en: hour
fa: ساعت

en: years
fa: سال‌ها
