Form display field alter (1.0.0-alpha1) - en to hr translation catalogue (8 entries)

en: Help text
hr: Tekst pomoći

en: Label
hr: Oznaka

en: Field type
hr: Vrsta polja

en: Default value
hr: Zadana vrijednost

en: Field settings
hr: Postavke polja

en: Instructions to present to the user below this field on the editing form.<br />Allowed HTML tags: @tags
hr: Upute koje se daju korisniku ispod ovog polja na obrascu uređivanja.<br />Dopuštene HTML oznake: @tags

en: Required field
hr: Nužno polje

en: The default value for this field, used when creating new content.
hr: Zadana vrijednost ovog polja, koristi se pri dodavanju sadržaja.
