Form display field alter (1.0.0-alpha1) - en to id translation catalogue (9 entries)

en: Help text
id: Teks bantuan

en: Field type
id: Jenis bidang isian

en: Default value
id: Nilai bawaan

en: Field settings
id: Pengaturan data

en: Instructions to present to the user below this field on the editing form.<br />Allowed HTML tags: @tags
id: Intruksi untuk ditampilkan kepada pengguna dibawah field ini pada form penyuntingan. <br />Tag HTML yang diijinkan:@tags

en: Default values
id: Nilai bawaan

en: Required field
id: Jadikan isian wajib

en: The default value for this field, used when creating new content.
id: Nilai bawaan dari isian ini, digunakan saat membuat konten baru.

en: This field supports tokens.
id: Bidang ini mendukung token.
