Form mode control (8.x-2.0-rc1) - en to pt translation catalogue (5 entries)

en: Save configuration
pt: Guardar configuração

en: Administration
pt: Administração

en: The configuration options have been saved.
pt: As opções de configuração foram guardadas.

en: Configure
pt: Configurar

en: Add new form mode
pt: Adicionar novo modo de formulário
