Form #States configs (1.0.0-alpha1) - en to it translation catalogue (5 entries)

en: Forms
it: Form

en: Delete
it: Elimina

en: Operations
it: Operazioni

en: Edit
it: Modifica

en: Form ID
it: ID del form
