Formatter Field (8.x-1.0) - en to oc translation catalogue (6 entries)

en: Type
oc: Tipe

en: Settings
oc: Paramètres

en: Field
oc: Camp

en: Default
oc: Per defaut

en: Default value
oc: Valor per defaut

en: Formatter
oc: Aisina de mesa en forma
