Formatter Field (8.x-1.0) - en to pt translation catalogue (9 entries)

en: Type
pt: Tipo

en: Settings
pt: Definições

en: Default
pt: Por defeito

en: General
pt: Geral

en: Default value
pt: Valor predefinido

en: Formatter
pt: Formatador

en: - Hidden -
pt: -Oculto-

en: Formatter settings
pt: Configurações do formatador.

en: Field types
pt: Tipos de campo
