Formatter Field (8.x-1.1) - en to ca translation catalogue (8 entries)

en: Type
ca: Tipus

en: Settings
ca: Paràmetres

en: Field
ca: Camp

en: Default
ca: Per defecte

en: Default value
ca: Valor predeterminat

en: Formatter
ca: Formatador

en: - Hidden -
ca: - Ocult -

en: Field types
ca: Tipus de camps
