Formatter Field (8.x-1.1) - en to it translation catalogue (10 entries)

en: Type
it: Tipo

en: Settings
it: Impostazioni

en: Field
it: Campo

en: Default
it: Predefinito

en: General
it: Generale

en: Default value
it: Valore predefinito

en: Formatter
it: Formattatore

en: - Hidden -
it: - Nascosto -

en: Formatter settings
it: Impostazioni del formatter

en: Field types
it: Tipi di campo
