Formatter Field (8.x-1.1) - en to uk translation catalogue (10 entries)

en: Type
uk: Тип

en: Settings
uk: Налаштування

en: Field
uk: Поле

en: Default
uk: Базово

en: General
uk: Загальне

en: Default value
uk: Базове значення

en: Formatter
uk: Форматер

en: - Hidden -
uk: - Прихований -

en: Formatter settings
uk: Налаштування форматера

en: Field types
uk: Типи полів
