Formatter Suite (2.0.0) - en to id translation catalogue (40 entries)

en: title
id: judul

en: size
id: ukuran

en: Email address
id: Alamat email

en: Download
id: Unduh

en: None
id: Tiada

en: never
id: tidak pernah

en: Updated
id: Diperbaharui

en: Created
id: Dibuat

en: Separator
id: Pemisah

en: Custom
id: Tersuai

en: Last login
id: Login terakhir

en: Original image
id: Gambar asli

en: Background color
id: Warna latar belakang

en: Red
id: Merah

en: Superscript
id: Superskrip

en: Percentage
id: Persentase

en: by
id: oleh

en: Space
id: Ruang kapasitas

en: About
id: Tentang

en: No link
id: TIdak ada tautan.

en: Maximum height
id: Tinggi maksimum

en: Maximum width
id: Lebar maksimum

en: Decimal point
id: Poin desimal

en: Comma
id: Koma

en: Uses
id: Penggunaan

en: MIME type
id: Jenis MIME

en: Link title
id: Tautan judul

en: Custom text
id: Teks gubahan

en: Numbered list
id: Daftar angka

en: 1 byte | @count bytes
id[0]: 1 byte
id[1]: @count byte

en: Author information
id: Informasi penulis

en: Show description
id: Tampilkan deskripsi

en: No value
id: Kosong

en: Image style
id: Gaya gambar

en: None (original image)
id: Tidak ada (gambar asli)

en: Custom classes
id: Kelas tersuai

en: Plus sign
id: Tanda plus

en: Apostrophe
id: kutip satu

en: Thin space
id: Ruang tipis

en: Link to the entity
id: Tautan ke entity
