Formatter Suite (8.x-1.2) - en to ru translation catalogue (42 entries)

en: title
ru: заголовок

en: size
ru: размер

en: Email address
ru: E-mail адрес

en: Download
ru: Скачать

en: Separator
ru: Разделитель

en: Custom
ru: Собственная

en: Original image
ru: Оригинальное изображение

en: dimensions
ru: размеры

en: Background color
ru: Цвет фона

en: Red
ru: Красный

en: Link style
ru: Вид ссылки

en: Superscript
ru: Надстрочный

en: Percentage
ru: Процент

en: file name
ru: имя файла

en: Space
ru: Пробел

en: List style
ru: Стиль списка

en: About
ru: Информация

en: No link
ru: Ссылки нет

en: Maximum height
ru: Максимальная высота

en: Maximum width
ru: Максимальная ширина

en: Decimal point
ru: Десятичная точка

en: Comma
ru: Запятая

en: Uses
ru: Использование

en: MIME type
ru: MIME-тип

en: Link title
ru: Заголовок ссылки

en: Custom text
ru: Пользовательский текст

en: Numbered list
ru: Нумерованный список

en: Download the file
ru: Скачать файл

en: 1 byte | @count bytes
ru[0]: @count байт
ru[1]: @count байта
ru[2]: @count[2] байт

en: Author information
ru: Информация об авторе

en: Show description
ru: Показать описание

en: Scientific
ru: Научный

en: No value
ru: Нет значения

en: Image style
ru: Стиль изображения

en: None (original image)
ru: Нет (оригинальное изображение)

en: Custom classes
ru: Пользовательские классы

en: Plus sign
ru: Знак "плюс"

en: Show entity ID
ru: Показать идентификатор сущности

en: Apostrophe
ru: Апостроф

en: Thin space
ru: Узкий пробел

en: Pad with zeroes
ru: Выводить нули

en: Link to the entity
ru: Ссылка на сущность
