Formatter Suite (8.x-1.2) - en to uk translation catalogue (43 entries)

en: title
uk: назва

en: size
uk: розмір

en: Email address
uk: Адреса електронної пошти

en: Download
uk: Завантаження

en: Email
uk: Електронна пошта

en: Separator
uk: Розділювач

en: Custom
uk: Власний

en: Original image
uk: Оригінальне зображення

en: dimensions
uk: розміри

en: Background color
uk: Колір тла

en: Red
uk: Червоний

en: Link style
uk: Стиль посилання

en: Superscript
uk: Надрядковий індекс

en: Percentage
uk: Відсотки

en: file name
uk: ім'я файлу

en: Space
uk: Пробіл

en: About
uk: Про модуль

en: No link
uk: Без посилання

en: Maximum height
uk: Максимальна висота

en: Maximum width
uk: Максимальна ширина

en: Decimal point
uk: Крапка

en: Comma
uk: Кома

en: Uses
uk: Використання

en: MIME type
uk: Тип MIME

en: Link title
uk: Заголовок посилання

en: Custom text
uk: Власний текст

en: Numbered list
uk: Нумерований список

en: Download the file
uk: Завантажити файл

en: 1 byte | @count bytes
uk[0]: @count байт
uk[1]: @count байти
uk[2]: @count байтів

en: Author information
uk: Інформація про автора

en: Show description
uk: Показати опис

en: Scientific
uk: Наукове

en: No value
uk: Немає значення

en: Image style
uk: Стиль зображення

en: None (original image)
uk: Немає (оригінальне зображення)

en: Custom classes
uk: Власні класи

en: Plus sign
uk: Знак "плюс"

en: Show entity ID
uk: Показати ID сутності

en: Apostrophe
uk: Апостроф

en: Thin space
uk: Тонка шпація(пробіл)

en: Animation duration
uk: Тривалість анімації

en: Pad with zeroes
uk: Виводити нулі

en: Link to the entity
uk: Посилання до сутності
