Formazing (8.x-1.7) - en to oc translation catalogue (27 entries)

en: Suffix
oc: Sufix

en: Delete
oc: Suprimir

en: Operations
oc: Accions

en: Type
oc: Tipe

en: Description
oc: Descripcion

en: Edit
oc: Modificar

en: Weight
oc: Pes

en: Settings
oc: Paramètres

en: Name
oc: Nom

en: Label
oc: Etiqueta

en: View
oc: Veire

en: Created
oc: Creat(ada)

en: Custom
oc: Personalizat

en: Field type
oc: Tipe de camp

en: Authored by
oc: Escrich per

en: Maximum length
oc: Talha maximala

en: Size of textfield
oc: Talha del camp de tèxte

en: Changed
oc: Modificat

en: Add field
oc: Apondre un camp

en: Machine name
oc: Nom sistèma

en: Data
oc: Donadas

en: Add new field
oc: Apondre un camp novèl

en: About
oc: A prepaus

en: Save order
oc: Desa l'ordre

en: The maximum length of the field in characters.
oc: La longor maximala del camp en nombre de caractèrs.

en: Edit field
oc: Modificar lo camp

en: Weight for @title
oc: Pes de @title
