Formazing (8.x-2.6) - en to tr translation catalogue (36 entries)

en: Forms
tr: Formlar

en: Prefix
tr: Ön ek

en: Suffix
tr: Son ek

en: Delete
tr: Sil

en: Operations
tr: İşlemler

en: Type
tr: Tip

en: Description
tr: Açıklama

en: Edit
tr: Düzenle

en: - None -
tr: - Hiçbiri -

en: Weight
tr: Ağırlık

en: Settings
tr: Ayarlar

en: Name
tr: İsim

en: Label
tr: Etiket

en: View
tr: Görüntüle

en: Created
tr: Oluşturulma

en: Recipients
tr: Alıcılar

en: Custom
tr: Özel

en: Published
tr: Yayında

en: Field type
tr: Alan tipi

en: Authored by
tr: Yazan

en: Maximum length
tr: Azami uzunluk

en: Changed
tr: Değişti

en: Add field
tr: Alan ekle

en: Machine name
tr: Makine adı

en: Data
tr: Veri

en: Add new field
tr: Yeni alan ekle

en: About
tr: Hakkında

en: - Select -
tr: - Seçin -

en: Save order
tr: Sıralamayı kaydet

en: Placeholder
tr: Yer tutucu

en: The maximum length of the field in characters.
tr: Alanın karakter olarak azami uzunluğu.

en: Publishing status
tr: Yayımlanma durumu

en: Edit field
tr: Alanı düzenle

en: Weight for @title
tr: @title için ağırlık

en: Text value
tr: Metin değeri

en: %name: may not be longer than @max characters.
tr: %name: @max karakterden daha uzun olamaz.
