Formazing (8.x-2.62) - en to ast translation catalogue (20 entries)

en: Prefix
ast: Prefixu

en: Suffix
ast: Sufixu

en: Delete
ast: Desaniciar

en: Operations
ast: Operaciones

en: Type
ast: Triba

en: Description
ast: Descripción

en: Edit
ast: Editar

en: - None -
ast: -Nengún-

en: Weight
ast: Pesu

en: Settings
ast: Preferencies

en: Name
ast: Nome

en: Label
ast: Etiqueta

en: View
ast: Vista

en: Created
ast: Fechu

en: Recipients
ast: Destinatarios

en: Custom
ast: Personalizáu

en: Published
ast: Espublizáu

en: Field type
ast: Triba de campu

en: Authored by
ast: Fechu por

en: Maximum length
ast: Llargor máximu
