Formazing (8.x-2.62) - en to jv translation catalogue (30 entries)

en: Forms
jv: Formulir

en: Prefix
jv: Awalan

en: Suffix
jv: Akhiran

en: Delete
jv: Busak

en: Operations
jv: Operasi

en: Type
jv: Tipe

en: Description
jv: Katrangan

en: Edit
jv: Sunting

en: - None -
jv: - Nihil -

en: Weight
jv: Urutan

en: Settings
jv: Sétingan

en: Name
jv: Jeneng

en: Label
jv: Judul

en: View
jv: Tampilan

en: Created
jv: Digawé

en: Recipients
jv: Penerima

en: Custom
jv: Kostum

en: Published
jv: Dipacak

en: Field type
jv: Jinis field

en: Authored by
jv: Ditulis dening

en: Maximum length
jv: Dawa maksimal

en: Add field
jv: Tambah field

en: Machine name
jv: Jeneng mesin

en: Add new field
jv: Tambah field anyar

en: About
jv: Ngenani

en: - Select -
jv: - Pilih -

en: Save order
jv: Simpen urutan

en: The maximum length of the field in characters.
jv: Dawané field maksimum nang satuan karakter.

en: Edit field
jv: Sunting field

en: Weight for @title
jv: Bobot kanggo @title
