Formazing (8.x-2.8) - en to fa translation catalogue (33 entries)

en: Forms
fa: فرم‌ها

en: Prefix
fa: پیشوند

en: Suffix
fa: پسوند

en: Delete
fa: حذف

en: Operations
fa: عملیات

en: Type
fa: نوع

en: Description
fa: توضیحات

en: Edit
fa: ویرایش

en: - None -
fa: - هیچکدام -

en: Weight
fa: وزن

en: Settings
fa: تنظیمات

en: Name
fa: نام

en: Label
fa: برچسب

en: View
fa: مشاهده

en: Created
fa: ایجاد شده

en: Recipients
fa: گیرنده‌ها

en: Custom
fa: سفارشی

en: Published
fa: منتشر شده

en: Field type
fa: نوع فیلد

en: Authored by
fa: نوشته شده توسط

en: Maximum length
fa: حداکثر طول

en: Changed
fa: تغییر یافته

en: Add field
fa: افزودن فیلد

en: Machine name
fa: نام ماشینی

en: Data
fa: داده

en: Add new field
fa: افزودن فیلد جدید

en: About
fa: درباره

en: - Select -
fa: - انتخاب -

en: Save order
fa: ترتیب ذخیره

en: Placeholder
fa: جایگذار

en: The maximum length of the field in characters.
fa: حداکثر طول فیلد به کاراکتر.

en: Edit field
fa: ویرایش فیلد

en: Weight for @title
fa: وزن @title
