Formazing (8.x-2.9) - en to ar translation catalogue (35 entries)

en: Forms
ar: الاستمارات

en: Prefix
ar: سابقة

en: Suffix
ar: لاحقة

en: Delete
ar: حذف

en: Operations
ar: عمليات

en: Type
ar: النوع

en: Description
ar: الوصف

en: Edit
ar: تحرير

en: - None -
ar: - لا شيء -

en: Weight
ar: الوزن

en: Settings
ar: الإعدادات

en: Name
ar: الاسم

en: Label
ar: التسمية

en: View
ar: عرض

en: Created
ar: الإنشاء

en: Recipients
ar: المتسلمون

en: Custom
ar: مخصص

en: Published
ar: منشور

en: Field type
ar: نوع الحقل

en: Authored by
ar: ألّفه

en: Maximum length
ar: أقصى طول

en: Changed
ar: تم التغير

en: Manage fields
ar: تسيير الحقول

en: Add field
ar: أضف خانة

en: Machine name
ar: الاسم الآلي

en: Data
ar: المعطيات

en: Add new field
ar: إضافة حقل جديد

en: About
ar: حول

en: - Select -
ar: - اختر -

en: Save order
ar: حفظ الترتيب

en: Placeholder
ar: الرمز البديل

en: The maximum length of the field in characters.
ar: أقصى طول للحقل بعدد الحروف.

en: Edit field
ar: تحرير الحقل

en: Weight for @title
ar: الوزن لـ @title

en: %name: may not be longer than @max characters.
ar: %name: لايكون اطول من  @max احرف.
