Formazing (8.x-2.9) - en to ru translation catalogue (42 entries)

en: Forms
ru: Формы

en: Prefix
ru: Префикс

en: Suffix
ru: Суффикс

en: Delete
ru: Удалить

en: Operations
ru: Операции

en: Type
ru: Тип

en: Description
ru: Описание

en: Edit
ru: Редактировать

en: - None -
ru: - Не указано -

en: Weight
ru: Вес

en: Settings
ru: Настройки

en: Name
ru: Название

en: Label
ru: Метка

en: View
ru: Просмотр

en: Created
ru: Создано

en: Recipients
ru: Получатели

en: Custom
ru: Собственная

en: Published
ru: Опубликовано

en: Field type
ru: Тип поля

en: Authored by
ru: Автор

en: Maximum length
ru: Максимальная длина

en: Changed
ru: Изменение

en: Manage fields
ru: Управление полями

en: Add field
ru: Добавить поле

en: Machine name
ru: Машинное имя

en: Data
ru: Данные

en: Add new field
ru: Добавить новое поле

en: About
ru: Информация

en: - Select -
ru: - Выберите -

en: Save order
ru: Сохранить порядок

en: Placeholder
ru: Заполнитель

en: The maximum length of the field in characters.
ru: Максимальная длина поля в символах.

en: Publishing status
ru: Статус публикации

en: Edit field
ru: Изменить поле

en: Weight for @title
ru: Вес @title

en: Add option
ru: Добавить опцию

en: Text value
ru: Текстовое значение

en: Langcode
ru: Код языка

en: %name: may not be longer than @max characters.
ru: %name: не может превышать @max символов.

en: The time that the entity was created.
ru: Время создания объекта.

en: The time that the entity was last edited.
ru: Время редактирования объекта.

en: Show label ?
ru: Показать метку?
