Formazing (8.x-2.91) - en to nl translation catalogue (48 entries)

en: Forms
nl: Formulieren

en: Prefix
nl: Voorvoegsel

en: Suffix
nl: Achtervoegsel

en: Delete
nl: Verwijderen

en: Operations
nl: Bewerkingen

en: Description
nl: Beschrijving

en: Edit
nl: Bewerken

en: Reset
nl: Opnieuw instellen

en: - None -
nl: - Geen -

en: Weight
nl: Gewicht

en: Settings
nl: Instellingen

en: Name
nl: Naam

en: View
nl: Weergeven

en: Created
nl: Aangemaakt

en: Page
nl: Pagina

en: Recipients
nl: Ontvangers

en: Custom
nl: Aangepast

en: Published
nl: Gepubliceerd

en: Field type
nl: Veldtype

en: Authored by
nl: Geschreven door

en: Desc
nl: Aflopend

en: Maximum length
nl: Maximumlengte

en: Changed
nl: Gewijzigd

en: Form name
nl: Formuliernaam

en: Manage fields
nl: Velden beheren

en: Add field
nl: Veld toevoegen

en: Sort
nl: Sorteren

en: Machine name
nl: Systeemnaam

en: Data
nl: Gegevens

en: Add new field
nl: Veld toevoegen

en: About
nl: Over

en: Submission date
nl: Invoerdatum

en: - Select -
nl: - Selecteren -

en: Save order
nl: Volgorde bewaren

en: Placeholder
nl: Plaatshouder

en: The maximum length of the field in characters.
nl: De maximumlengte van het veld in karakters.

en: Publishing status
nl: Publicatiestatus

en: Edit field
nl: Veld bewerken

en: « First
nl: « Eerste

en: Last »
nl: Laatste »

en: Operations links
nl: Bewerkingslinks

en: Weight for @title
nl: Gewicht voor @title

en: Asc
nl: Oplopend

en: Text value
nl: Tekstwaarde

en: Langcode
nl: Taalcode

en: %name: may not be longer than @max characters.
nl: %name: mag niet langer zijn dan @max tekens.

en: The time that the entity was created.
nl: Het tijdstip waarop de entiteit is aangemaakt.

en: The time that the entity was last edited.
nl: Het tijdstip waarop de entiteit voor het laatst is bewerkt.
