Formazing (8.x-2.91) - en to pl translation catalogue (50 entries)

en: Forms
pl: Formularze

en: Prefix
pl: Przedrostek

en: Suffix
pl: Przyrostek

en: Delete
pl: Usuń

en: Operations
pl: Operacje

en: Type
pl: Typ

en: Description
pl: Opis

en: Edit
pl: Edytuj

en: Reset
pl: Resetuj

en: - None -
pl: - Brak -

en: Weight
pl: Waga

en: Settings
pl: Ustawienia

en: Name
pl: Nazwa

en: Label
pl: Etykieta

en: View
pl: Widok

en: Created
pl: Utworzono

en: Page
pl: Strona

en: Recipients
pl: Odbiorcy

en: Custom
pl: Własne

en: Published
pl: Opublikowane

en: Filter
pl: Filtr

en: Field type
pl: Typ pola

en: Authored by
pl: Autor

en: Desc
pl: Malejąco

en: Maximum length
pl: Maksymalna długość

en: Changed
pl: Zmieniono

en: Form name
pl: Nazwa formularza

en: Manage fields
pl: Zarządzaj polami

en: Add field
pl: Dodaj pole

en: Sort
pl: Sortowanie

en: Machine name
pl: Identyfikator systemowy

en: Add new field
pl: Dodaj nowe pole

en: About
pl: O stronie

en: Submission date
pl: Data wysłania

en: - Select -
pl: - Wybierz -

en: Save order
pl: Zapisz kolejność

en: Placeholder
pl: Zaślepka

en: The maximum length of the field in characters.
pl: Maksymalna liczba znaków w polu.

en: Publishing status
pl: Status publikacji

en: Edit field
pl: Edycja pola

en: « First
pl: « Pierwsza

en: Last »
pl: Ostatnia »

en: Operations links
pl: Odnośniki do czynności

en: Weight for @title
pl: Waga dla @title

en: Asc
pl: Rosnąco

en: Master
pl: Główny

en: Submit form
pl: Wyślij formularz

en: Text value
pl: Wartość tekstowa

en: Langcode
pl: Kod języka

en: %name: may not be longer than @max characters.
pl: %name: nie może być dłuższe niż @max znaków.
