Formazing (8.x-2.91) - en to hu translation catalogue (54 entries)

en: Forms
hu: Űrlapok

en: Prefix
hu: Előtag

en: Suffix
hu: Utótag

en: Delete
hu: Törlés

en: Operations
hu: Műveletek

en: Type
hu: Típus

en: Description
hu: Leírás

en: Edit
hu: Szerkesztés

en: Reset
hu: Alaphelyzet

en: - None -
hu: – Nincs –

en: Weight
hu: Súly

en: Settings
hu: Beállítások

en: Name
hu: Név

en: Label
hu: Címke

en: View
hu: Megtekintés

en: ID
hu: Azonosító

en: Created
hu: Létrehozva

en: Page
hu: Oldal

en: Recipients
hu: Címzettek

en: Custom
hu: Egyéni

en: Published
hu: Közzétéve

en: Filter
hu: Szűrő

en: Field type
hu: Mező típusa

en: Authored by
hu: Szerző

en: Desc
hu: Csökk

en: Maximum length
hu: Legnagyobb hossz

en: Changed
hu: Módosítva

en: Form name
hu: Űrlap neve

en: Manage fields
hu: Mezők kezelése

en: Add field
hu: Mező hozzáadása

en: Sort
hu: Sorbarendezés

en: Machine name
hu: Programok által használt név

en: Data
hu: Adat

en: Add new field
hu: Új mező hozzáadása

en: About
hu: Leírás

en: Submission date
hu: Beküldés dátuma

en: - Select -
hu: - Választás -

en: Save order
hu: Sorrend mentése

en: Placeholder
hu: Helykitöltő

en: The maximum length of the field in characters.
hu: A mező leghosszabb karakterszáma.

en: Publishing status
hu: Közzététel állapota

en: Edit field
hu: Mező szerkesztése

en: « First
hu: « Első

en: Last »
hu: Utolsó »

en: Operations links
hu: Műveletek hivatkozásai

en: Weight for @title
hu: @title súlya

en: Asc
hu: Növ

en: Master
hu: Mester

en: Type of field
hu: Mező típusa

en: Text value
hu: Szöveges érték

en: Langcode
hu: Nyelvkód

en: %name: may not be longer than @max characters.
hu: %name: nem lehet hosszabb, mint @max karakter.

en: The time that the entity was created.
hu: Az entitás létrehozásának ideje.

en: The time that the entity was last edited.
hu: Az entitás utolsó módosításának ideje.
