Formazing (8.x-3.01) - en to cs translation catalogue (44 entries)

en: Forms
cs: Formuláře

en: Delete
cs: Smazat

en: Operations
cs: Operace

en: Type
cs: Typ

en: Description
cs: Popis

en: Edit
cs: Upravit

en: - None -
cs: - Nic -

en: Weight
cs: Váha

en: Settings
cs: Nastavení

en: Name
cs: Jméno

en: Label
cs: Popisek

en: View
cs: Zobrazit

en: Created
cs: Vytvořeno

en: Page
cs: Stránka

en: Recipients
cs: Příjemci

en: Custom
cs: Vlastní

en: Published
cs: Zveřejněno

en: Filter
cs: Filtr

en: Field type
cs: Typ pole

en: Authored by
cs: Autor

en: Desc
cs: Sestupně

en: Maximum length
cs: Maximální délka

en: Changed
cs: Změněno

en: Form name
cs: Název formuláře.

en: Manage fields
cs: Správa polí

en: Add field
cs: Přidat pole

en: Sort
cs: Řazení

en: Machine name
cs: Strojový název

en: Add new field
cs: Přidat nové pole

en: About
cs: Popis

en: - Select -
cs: - Vyberte -

en: Save order
cs: Uložit pořadí

en: Placeholder
cs: Zástupný řetězec

en: The maximum length of the field in characters.
cs: Maximální délka pole (počet znaků)

en: Publishing status
cs: Stav zveřejnění

en: Edit field
cs: Upravit pole

en: « First
cs: « První

en: Last »
cs: Poslední »

en: Operations links
cs: Odkazy na operace

en: Weight for @title
cs: Váha pro @title

en: Asc
cs: Vzestupně

en: Master
cs: Nadřízené

en: Text value
cs: Textová hodnota

en: %name: may not be longer than @max characters.
cs: %name: nesmí být delší než @max znaků.
