Formazing (8.x-3.04) - en to be translation catalogue (40 entries)

en: Forms
be: Анкеты

en: Prefix
be: Прэфікс

en: Suffix
be: Суфікс

en: Delete
be: Выдаліць

en: Operations
be: Аперацыі

en: Type
be: Тып

en: Description
be: Апісанне

en: Edit
be: Рэдагаваць

en: Reset
be: Скінуць

en: - None -
be: - Нічога -

en: Weight
be: Вага

en: Settings
be: Налады

en: Name
be: Імя

en: Label
be: Подпіс

en: View
be: Праглядзець

en: ID
be: Iдэнтыфікатар

en: Created
be: Створана

en: Page
be: Старонка

en: Recipients
be: Атрымальнікі

en: Custom
be: Паводле настроек

en: Published
be: Апублікавана

en: Filter
be: Фільтраваць

en: Field type
be: Тып поля

en: Authored by
be: Аўтар:

en: Maximum length
be: Максімальная даўжыня

en: Form name
be: Імя формы

en: Manage fields
be: Кіраваць палямі

en: Add field
be: Дадаць поле

en: Machine name
be: Машынная назва

en: Data
be: Дадзенныя

en: Add new field
be: Дадаць новае поле

en: About
be: Аб

en: - Select -
be: - Выбраць -

en: Save order
be: Захаваць парадак

en: Placeholder
be: Запаўняльнік

en: The maximum length of the field in characters.
be: Максімальная даўжыня поля ў сімвалах.

en: Publishing status
be: Статус публікацыі

en: Edit field
be: Рэдагаваць поле

en: Weight for @title
be: Вага для @title

en: Text value
be: Тэкставае значэнне
