Formazing (8.x-3.04) - en to th translation catalogue (37 entries)

en: Forms
th: ฟอร์ม

en: Prefix
th: คำนำหน้า

en: Suffix
th: คำต่อท้าย

en: Delete
th: ลบ

en: Type
th: ประเภท

en: Description
th: คำอธิบาย

en: Edit
th: แก้ไข

en: - None -
th: - ไม่มี -

en: Weight
th: น้ำหนัก

en: Settings
th: ตั้งค่า

en: Label
th: ป้ายชื่อ

en: View
th: ดู

en: ID
th: ไอดี

en: Created
th: สร้างเมื่อ

en: Recipients
th: ผู้รับ

en: Custom
th: กำหนดเอง

en: Field type
th: ประเภทช่องรับข้อมูล

en: Authored by
th: โพสต์โดย

en: Maximum length
th: ความยาวสูงสุด

en: Changed
th: เปลี่ยน

en: Form name
th: ชื่อแบบฟอร์ม

en: Manage fields
th: จัดการช่องรับข้อมูล

en: Add field
th: เพิ่มช่องรับข้อมูล

en: Machine name
th: ชื่อสำหรับอ้างอิง

en: Data
th: ข้อมูล

en: Add new field
th: เพิ่มช่องรับข้อมูลใหม่

en: About
th: เกี่ยวกับ

en: - Select -
th: - เลือกรายการ -

en: Save order
th: บันทึกลำดับ

en: Publishing status
th: สถานะการเผยแพร่

en: Edit field
th: แก้ไขฟิลด์

en: « First
th: « first

en: Last »
th: last »

en: Operations links
th: ลิงค์สำหรับการปฏิบัติการ

en: Weight for @title
th: ลำดับความสำคัญของ  %title

en: Text value
th: ค่าข้อความ

en: %name: may not be longer than @max characters.
th: %name: อาจไม่เกิน @max characters.
