Forms Steps (8.x-1.0-rc1) - en to nl translation catalogue (25 entries)

en: Forms
nl: Formulieren

en: Delete
nl: Verwijderen

en: Operations
nl: Bewerkingen

en: Cancel
nl: Annuleren

en: Description
nl: Beschrijving

en: Edit
nl: Bewerken

en: Message
nl: Bericht

en: - None -
nl: - Geen -

en: Weight
nl: Gewicht

en: Settings
nl: Instellingen

en: Save
nl: Opslaan

en: View
nl: Weergeven

en: Node type
nl: Node-type

en: Content type
nl: Inhoudstype

en: Url
nl: URL

en: Node Type
nl: Inhoudstype

en: Link visibility
nl: Zichtbaarheid link

en: Step
nl: Stap

en: Steps
nl: Stappen

en: Form mode
nl: Formuliermodus

en: Administrative description
nl: Beheer-omschrijving

en: Progress bar
nl: Voortgangsbalk

en: A unique machine-readable name. Can only contain lowercase letters, numbers, and underscores.
nl: Een unieke systeemnaam. Kan alleen kleine letters, cijfers en onderstrepingstekens bevatten.

en: Weight for @title
nl: Gewicht voor @title

en: The machine-readable name must be unique, and can only contain lowercase letters, numbers, and underscores. Additionally, it can not be the reserved word "custom".
nl: De systeemnaam moet uniek zijn, en mag alleen bestaan uit kleine letters, cijfers en onderstrepingstekens. Het gereserveerde woord 'custom' is niet toegestaan.
