Forms Steps (8.x-1.0-rc1) - en to oc translation catalogue (21 entries)

en: Forms
oc: Formularis

en: Delete
oc: Suprimir

en: Operations
oc: Accions

en: Cancel
oc: Anullar

en: Description
oc: Descripcion

en: Edit
oc: Modificar

en: Message
oc: Messatge

en: - None -
oc: - Pas cap -

en: Weight
oc: Pes

en: Link
oc: Ligam

en: Settings
oc: Paramètres

en: Label
oc: Etiqueta

en: Save
oc: Enregistrar

en: View
oc: Veire

en: Node type
oc: Tipe de nosèl

en: ID
oc: Identificant (ID)

en: Content type
oc: Tipe de contengut

en: Url
oc: URL

en: Administrative description
oc: Descripcion per l'administracion

en: A unique machine-readable name. Can only contain lowercase letters, numbers, and underscores.
oc: Un nom legible-per-la-maquina. Només pòt contenir letras en minusculas, numèros e jonhents basses.

en: Weight for @title
oc: Pes de @title
