Forms Steps (8.x-1.0-rc1) - en to tr translation catalogue (23 entries)

en: Forms
tr: Formlar

en: Delete
tr: Sil

en: Operations
tr: İşlemler

en: Cancel
tr: İptal

en: Description
tr: Açıklama

en: Edit
tr: Düzenle

en: Message
tr: İleti

en: - None -
tr: - Hiçbiri -

en: Weight
tr: Ağırlık

en: Link
tr: Bağlantı

en: Settings
tr: Ayarlar

en: Label
tr: Etiket

en: Save
tr: Kaydet

en: View
tr: Görüntüle

en: Node type
tr: Düğüm tipi

en: Content type
tr: İçerik tipi

en: Cancel label
tr: Vazgeç etiketi

en: Steps
tr: Adımlar

en: Form mode
tr: Form Kipi

en: Administrative description
tr: Yönetsel açıklama

en: A unique machine-readable name. Can only contain lowercase letters, numbers, and underscores.
tr: Benzersiz okunabilir makine adı. Sadece sayılar ve küçük harfler ve altçizgi kullanın.

en: Weight for @title
tr: @title için ağırlık

en: The machine-readable name must be unique, and can only contain lowercase letters, numbers, and underscores. Additionally, it can not be the reserved word "custom".
tr: Makine tarafından okunabilir ad benzersiz olmalıdır ve yalnızca küçük harf, sayı ve alt çizgi içerebilir. Ayrıca "custom" ayrılmış sözcüğü kullanılamaz.
