Forms Steps (8.x-1.0-rc3) - en to fr translation catalogue (44 entries)

en: Forms
fr: Formulaires

en: Delete
fr: Supprimer

en: Operations
fr: Actions

en: Cancel
fr: Annuler

en: Edit
fr: Modifier

en: None
fr: Aucun(e)

en: - None -
fr: - Aucun(e) -

en: Weight
fr: Poids

en: Link
fr: Lien

en: Settings
fr: Paramètres

en: Label
fr: Libellé

en: Save
fr: Enregistrer

en: Default
fr: Par défaut

en: View
fr: Voir

en: User Name
fr: Nom d'utilisateur

en: ID
fr: Identifiant (ID)

en: Created
fr: Créé

en: Url
fr: URL

en: Node Type
fr: Type de nœud

en: Id
fr: Identifiant (ID)

en: No entries available.
fr: Aucun message disponible

en: Message description
fr: Description du message

en: Workflow Name
fr: Nom du processus

en: Changed
fr: Modifié

en: Language code
fr: Code de la langue

en: Link visibility
fr: Visibilité du lien

en: Step
fr: Étape

en: Cancel label
fr: Annuler l'étiquette

en: Steps
fr: Étapes

en: Entity type
fr: Type d'entité

en: Bundle
fr: Type

en: Form mode
fr: Mode de saisie

en: Administrative description
fr: Description pour l'administration

en: Entity Type
fr: Type d'entité

en: Progress bar
fr: Barre de progression

en: Entity ID
fr: Identifiant (ID) de l'entité

en: Internal path
fr: Chemin interne

en: A unique machine-readable name. Can only contain lowercase letters, numbers, and underscores.
fr: Un nom système. Ne peut contenir que des lettres minuscules, chiffres, et tirets bas.

en: Weight for @title
fr: Poids pour @title

en: Canceled.
fr: Annulé.

en: Entity bundle
fr: Sous-type de l'entité

en: The machine-readable name must be unique, and can only contain lowercase letters, numbers, and underscores. Additionally, it can not be the reserved word "custom".
fr: Le nom système doit être unique, et ne peut contenir que des lettres minuscules, des nombres, et des tirets bas. De plus, il ne peut être le mot réservé "custom".

en: The time that the entity was created.
fr: La date à laquelle l'entité a été créée.

en: The time that the entity was last edited.
fr: La date à laquelle l'entité a été modifiée pour la dernière fois.
