Forms Steps (8.x-1.0-rc3) - en to ur translation catalogue (17 entries)

en: Forms
ur: فارم

en: Delete
ur: حذف کریں

en: Operations
ur: معاملات

en: Cancel
ur: منسوخ کریں

en: Description
ur: وضاحت

en: - None -
ur: - کوئی بھی نہیں -

en: Weight
ur: وزن

en: Settings
ur: ترتیبات

en: Label
ur: عنوان

en: Save
ur: محفوظ کریں

en: Default
ur: طے شدہ

en: View
ur: مشاہدہ کریں

en: ID
ur: شناخت

en: Language code
ur: زبان کا کوڈ

en: Route
ur: روٹ

en: Entity type
ur: Entity کی قسم

en: Bundle
ur: بنڈل
