Forms Steps (8.x-1.1) - en to hi translation catalogue (28 entries)

en: Forms
hi: प्रपत्र

en: Delete
hi: मिटायें

en: Operations
hi: कार्यवाही

en: Cancel
hi: रद्द करें

en: Description
hi: उल्लेख

en: Edit
hi: संपादित करें

en: None
hi: कोई नहीं

en: Message
hi: संदेश

en: - None -
hi: - कोई नहीं -

en: Weight
hi: मान

en: Link
hi: कड़ी

en: Settings
hi: स्थापनायें

en: Label
hi: लेबल

en: Save
hi: संरक्षित करें

en: Default
hi: डीफॉल्ट

en: View
hi: देखें

en: ID
hi: आईडी

en: Created
hi: निर्मित

en: Url
hi: URL

en: Changed
hi: बदल गया

en: Language code
hi: भाषा कोड

en: Route
hi: मार्ग

en: Entity type
hi: इकाई का प्रकार

en: Bundle
hi: पोटली

en: Form mode
hi: फॉर्म मोड

en: Entity ID
hi: इकाई आईडी

en: A unique machine-readable name. Can only contain lowercase letters, numbers, and underscores.
hi: एक अनूठा मशीन पठनीय नाम. यह केवल लोअरकेस वर्णों, संख्याओं, और अंडरस्कोर हो सकते हैं.

en: Weight for @title
hi: @title के लिए वजन
