Forms Steps (8.x-1.3) - en to hu translation catalogue (46 entries)

en: Forms
hu: Űrlapok

en: Delete
hu: Törlés

en: Operations
hu: Műveletek

en: Cancel
hu: Mégsem

en: Description
hu: Leírás

en: Edit
hu: Szerkesztés

en: None
hu: Nincs

en: Message
hu: Üzenet

en: - None -
hu: – Nincs –

en: Weight
hu: Súly

en: Link
hu: Hivatkozás

en: Settings
hu: Beállítások

en: Label
hu: Címke

en: Save
hu: Mentés

en: Default
hu: Alapértelmezés

en: View
hu: Megtekintés

en: User Name
hu: Felhasználónév

en: ID
hu: Azonosító

en: Created
hu: Létrehozva

en: Url
hu: Webcím

en: Node Type
hu: Tartalomtípus

en: Id
hu: Azonosító

en: Workflow Name
hu: Munkafolyamat neve

en: Changed
hu: Módosítva

en: Language code
hu: Nyelvkód

en: Link visibility
hu: Hivatkozás láthatósága

en: Step
hu: Lépés

en: Cancel label
hu: A szavazat visszavonásának  felirata

en: Steps
hu: Lépések

en: Route
hu: Útvonal

en: Entity type
hu: Entitástípus

en: Bundle
hu: Mezőköteg

en: Form mode
hu: Űrlapmód

en: Administrative description
hu: Adminisztratív leírás

en: Entity Type
hu: Entitástípus

en: Progress bar
hu: Folyamatjelző sáv

en: Entity ID
hu: Entitás azonosítója

en: Internal path
hu: Belső útvonal

en: A unique machine-readable name. Can only contain lowercase letters, numbers, and underscores.
hu: Egy egyedi, programok által használt név. Csak kisbetűt, számot és aláhúzást tartalmazhat.

en: Weight for @title
hu: @title súlya

en: Cancel Button
hu: Mégsem gomb

en: Entity bundle
hu: Mezőköteg

en: The machine-readable name must be unique, and can only contain lowercase letters, numbers, and underscores. Additionally, it can not be the reserved word "custom".
hu: A programok által használt névnek egyedinek kell lennie és csak az angol ábécé kisbetűit, számokat és alulvonást tartalmazhat. Továbbá a foglalt „custom” szó sem használható.

en: The time that the entity was created.
hu: Az entitás létrehozásának ideje.

en: The time that the entity was last edited.
hu: Az entitás utolsó módosításának ideje.

en: Submit Button
hu: Küldés gomb
