Forms Steps (8.x-1.3) - en to ja translation catalogue (41 entries)

en: Forms
ja: フォーム

en: Delete
ja: 削除

en: Operations
ja: 操作

en: Cancel
ja: キャンセル

en: Description
ja: 説明

en: Edit
ja: 編集

en: None
ja: なし

en: Message
ja: メッセージ

en: - None -
ja: - なし -

en: Weight
ja: ウェイト

en: Link
ja: リンク

en: Settings
ja: 設定

en: Label
ja: ラベル

en: Save
ja: 保存

en: Default
ja: デフォルト

en: View
ja: ビュー

en: User Name
ja: ユーザー名

en: Created
ja: 作成

en: Url
ja: URL

en: Id
ja: ID

en: Workflow Name
ja: ワークフロー名

en: Changed
ja: 変更済

en: Language code
ja: 言語コード

en: Step
ja: ステップ

en: Cancel label
ja: キャンセルのラベル

en: Steps
ja: ステップ

en: Route
ja: ルート

en: Entity type
ja: エンティティタイプ

en: Bundle
ja: バンドル

en: Form mode
ja: フォームモード

en: Administrative description
ja: 管理用の説明

en: Progress bar
ja: プログレス バー

en: Entity ID
ja: エンティティID

en: Internal path
ja: 内部パス

en: A unique machine-readable name. Can only contain lowercase letters, numbers, and underscores.
ja: 固有のシステム内部名称。半角英数字とアンダースコアのみ利用できます。

en: Weight for @title
ja: @title のウェイト

en: Entity bundle
ja: エンティティバンドル

en: Instance ID
ja: インスタンス ID

en: The machine-readable name must be unique, and can only contain lowercase letters, numbers, and underscores. Additionally, it can not be the reserved word "custom".
ja: システム内部名称は固有のものでなくてはならず、小文字の半角英数字とアンダースコアのみを含めることができます。加えて、予約語である "custom" を含めることはできません。

en: The time that the entity was created.
ja: エンティティが作られた時刻

en: The time that the entity was last edited.
ja: エンティティが前回編集された時刻
