Forms Steps (8.x-1.3) - en to pl translation catalogue (38 entries)

en: Forms
pl: Formularze

en: Delete
pl: Usuń

en: Operations
pl: Operacje

en: Cancel
pl: Anuluj

en: Description
pl: Opis

en: Edit
pl: Edytuj

en: None
pl: Brak

en: Message
pl: Wiadomość

en: - None -
pl: - Brak -

en: Weight
pl: Waga

en: Link
pl: Odnośnik

en: Settings
pl: Ustawienia

en: Label
pl: Etykieta

en: Save
pl: Zapisz

en: Default
pl: Domyślny

en: View
pl: Widok

en: User Name
pl: Nazwa użytkownika

en: Created
pl: Utworzono

en: Url
pl: URL

en: Node Type
pl: Typ węzła

en: Changed
pl: Zmieniono

en: Language code
pl: Kod języka

en: Link visibility
pl: Widoczność odnośnika

en: Step
pl: Krok

en: Cancel label
pl: Etykieta ikony Anuluj

en: Route
pl: Trasa

en: Entity type
pl: Typ encji

en: Bundle
pl: Zestaw

en: Form mode
pl: Tryb formularza

en: Administrative description
pl: Opis administracyjny

en: Entity Type
pl: Typ encji

en: Progress bar
pl: Pasek postępu

en: Entity ID
pl: ID encji

en: Internal path
pl: Ścieżka wewnętrzna

en: A unique machine-readable name. Can only contain lowercase letters, numbers, and underscores.
pl: Unikalna nazwa wewnętrzna. Może zawierać jedynie małe litery, cyfry i łączniki.

en: Weight for @title
pl: Waga dla @title

en: The machine-readable name must be unique, and can only contain lowercase letters, numbers, and underscores. Additionally, it can not be the reserved word "custom".
pl: Identyfikator systemowy musi być unikalny i może zawierać wyłącznie małe litery, liczby i znaki podkreślenia. Dodatkowo, nie może być zarezerwowanym słowem "custom".

en: The Name of the associated user.
pl: Nazwa powiązanego użytkownika.
