Forms Steps (8.x-1.3) - en to fa translation catalogue (27 entries)

en: Forms
fa: ورقه ها

en: Delete
fa: حذف

en: Operations
fa: عمل ها

en: Cancel
fa: لغو

en: Description
fa: شرح

en: Edit
fa: تدوین

en: None
fa: هیچ

en: Message
fa: پیغام

en: - None -
fa: - هیچکدام -

en: Weight
fa: وزن

en: Link
fa: واصلی

en: Settings
fa: تنظیمات

en: Label
fa: برچسب

en: Save
fa: ذخیره

en: Default
fa: پیش‌فرض

en: View
fa: مشاهده

en: ID
fa: هویت

en: Created
fa: ایجاد گردید

en: Id
fa: هویت

en: Changed
fa: تغییر یافته

en: Language code
fa: کد زبان

en: Route
fa: مسیر

en: Entity type
fa: نوع عنصر

en: Bundle
fa: بسته

en: Entity ID
fa: هویت عنصر

en: A unique machine-readable name. Can only contain lowercase letters, numbers, and underscores.
fa: یک نام منحصر به فرد قابل فهم توسط ماشین. فقط می‌تواند شامل حروف کوچک انگلیسی، اعداد و زیر خط (_) باشد.

en: Weight for @title
fa: وزن @title
