Forms Steps (8.x-1.4) - en to th translation catalogue (23 entries)

en: Forms
th: ฟอร์ม

en: Delete
th: ลบ

en: Cancel
th: ยกเลิก

en: Description
th: คำอธิบาย

en: Edit
th: แก้ไข

en: None
th: ไม่มี

en: Message
th: ข้อความ

en: - None -
th: - ไม่มี -

en: Weight
th: น้ำหนัก

en: Link
th: ลิงค์

en: Settings
th: ตั้งค่า

en: Label
th: ป้ายชื่อ

en: Save
th: บันทึก

en: View
th: ดู

en: ID
th: ไอดี

en: Created
th: สร้างเมื่อ

en: Changed
th: เปลี่ยน

en: Route
th: เส้นทาง

en: Bundle
th: กลุ่ม

en: Form mode
th: แบบฟอร์ม

en: Entity ID
th: รหัสเอนทิตี

en: A unique machine-readable name. Can only contain lowercase letters, numbers, and underscores.
th: ชื่อสำหรับอ้างอิงที่ไม่ซ้ำ ประกอบด้วยตัวอักษรตัวเล็ก ตัวเลข และสัญประกาศ (_) เท่านั้น

en: Weight for @title
th: ลำดับความสำคัญของ  %title
