Forms Steps (8.x-1.6) - en to et translation catalogue (30 entries)

en: Forms
et: Vormid

en: Delete
et: Kustuta

en: Operations
et: Toimingud

en: Cancel
et: Tühista

en: Description
et: Kirjeldus

en: Edit
et: Muuda

en: None
et: Puudub

en: Message
et: Teade

en: - None -
et: - Puudub -

en: Weight
et: Kaal

en: Settings
et: Seaded

en: Label
et: Nimetus

en: Save
et: Salvesta

en: Default
et: Vaikimisi

en: View
et: Kuva

en: User Name
et: Kasutaja nimi

en: Created
et: Loodud

en: Id
et: ID

en: Changed
et: Muudetud

en: Language code
et: Keele kood

en: Route
et: Suund

en: Entity type
et: Olemi tüüp

en: Bundle
et: kogum

en: Form mode
et: Vormireziim

en: Administrative description
et: Kirjeldus haldusliideses

en: Entity Type
et: Olemite tüübid

en: Entity ID
et: Olemi ID

en: Internal path
et: Sisemine viide

en: A unique machine-readable name. Can only contain lowercase letters, numbers, and underscores.
et: Unikaalne süsteemne nimetus. Võib sisaldada ainult väikesi tähti, numbreid ja alakriipsu.

en: Weight for @title
et: @title kaal
