Forms Steps (8.x-1.7) - en to da translation catalogue (35 entries)

en: Forms
da: Formularer

en: Delete
da: Slet

en: Operations
da: Handlinger

en: Cancel
da: Annullér

en: Description
da: Beskrivelse

en: Edit
da: Redigér

en: None
da: Ingen

en: Message
da: Meddelelse

en: - None -
da: - Ingen -

en: Weight
da: Vægt

en: Settings
da: Indstillinger

en: Label
da: Etiket

en: Save
da: Gem

en: Default
da: Standard

en: View
da: Vis

en: Created
da: Oprettet

en: Url
da: URL

en: Node Type
da: Indholdstype

en: Message description
da: Meddelelsesbeskrivelse

en: Workflow Name
da: Workflow navn

en: Changed
da: Ændret

en: Language code
da: Sprogkode

en: Link visibility
da: Linksynlighed

en: Step
da: Trin

en: Cancel label
da: Annullér mærkat

en: Steps
da: Trin

en: Route
da: Rute

en: Entity type
da: Entity-type

en: Form mode
da: Formulartilstand

en: Administrative description
da: Administrativ beskrivelse

en: Progress bar
da: Fremskridts barre

en: Internal path
da: Intern sti

en: A unique machine-readable name. Can only contain lowercase letters, numbers, and underscores.
da: Et unikt, maskinlæsbart navn. Må kun indeholde små bogstaver, tal og understregninger.

en: Weight for @title
da: Vægt af @title

en: The machine-readable name must be unique, and can only contain lowercase letters, numbers, and underscores. Additionally, it can not be the reserved word "custom".
da: Det maskinlæsbare navn skal være unikt, og det må kun indeholde små bogstaver, tal og understregninger. Desuden kan navnet ikke være det reserverede ord "custom".
