Forms Steps (8.x-1.7) - en to ro translation catalogue (32 entries)

en: Forms
ro: Formulare

en: Delete
ro: Șterge

en: Operations
ro: Operațiuni

en: Cancel
ro: Anulare

en: Description
ro: Descriere

en: Edit
ro: Editați

en: None
ro: Nimic

en: Message
ro: Mesaj

en: - None -
ro: - Niciuna -

en: Weight
ro: Greutate

en: Link
ro: Legătură

en: Settings
ro: Setări

en: Label
ro: Etichetă

en: Save
ro: Salvare

en: Default
ro: Implicit

en: View
ro: Afișează

en: User Name
ro: Nume utilizator

en: Created
ro: Creat

en: Url
ro: URL

en: Changed
ro: Schimbat

en: Language code
ro: Codul limbii

en: Step
ro: Pas

en: Steps
ro: Pași

en: Route
ro: Rută

en: Entity type
ro: Tip de entitate

en: Bundle
ro: Pachet

en: Form mode
ro: Mod formular

en: Administrative description
ro: Descriere administrativă

en: Entity ID
ro: ID-ul entității

en: A unique machine-readable name. Can only contain lowercase letters, numbers, and underscores.
ro: Un nume citibil-mașină unic. Poate conține doar litere minuscule, numere și liniuțe de subliniere.

en: Weight for @title
ro: Greutate pentru @title

en: The machine-readable name must be unique, and can only contain lowercase letters, numbers, and underscores. Additionally, it can not be the reserved word "custom".
ro: Numele lizibil de către mașină trebuie să fie unic și poate conține doar litere mici, numere și liniuțe jos. În plus, nu poate fi cuvântul rezervat "personalizat".
