FortyTwo (5.0.2) - en to id translation catalogue (18 entries)

en: Home
id: Beranda

en: Content
id: Konten

en: Default
id: Bawaan

en: Footer
id: Catatan kaki

en: Configuration
id: Konfigurasi

en: Navigation
id: Navigasi

en: Browse
id: Jelajahi

en: Clear
id: Bersihkan

en: Breadcrumb separator
id: Pemisah breadcrumb

en: Append a separator to the end of the breadcrumb
id: Tambahkan pemisah di akhir breadcrumb

en: Tabs
id: Tab

en: Skip to main content
id: Lompat ke isi utama

en: Useful when the breadcrumb is placed just before the title.
id: Bermanfaat ketika breadcrumb ditempatkan sebelum judul.

en: Append the content title to the end of the breadcrumb
id: Tambahkan judul konten pada akhir breadcrumb

en: Useful when the breadcrumb is not placed just before the title.
id: Bermanfaat ketika breadcrumb tidak ditempatkan tepat sebelum judul.

en: Page top
id: Halaman atas

en: Page bottom
id: Halaman bawah

en: Libraries
id: Pustaka
