FortyTwo (8.x-1.0) - en to fa translation catalogue (21 entries)

en: Home
fa: خانه

en: Content
fa: محتوا

en: Default
fa: پیش‌فرض

en: Core
fa: هسته

en: Breadcrumb
fa: مسیر راهنما

en: Header
fa: سربرگ

en: Footer
fa: پاورقی

en: Configuration
fa: پیکربندی

en: Navigation
fa: پیمایش

en: Basic settings
fa: تنظیمات پایه

en: Layout settings
fa: تنظیمات آرایش

en: Skip to main content
fa: رفتن به محتوای اصلی

en: Toggle display
fa: تغییر وضعیت نمایش

en: First sidebar
fa: اولین نوار کناری

en: Second sidebar
fa: نوار جانبی دوم

en: Logo image settings
fa: تنظیمات تصویر آرم

en: Shortcut icon settings
fa: تنظیمات نماد میان‌بر

en: Minimum scale
fa: حداقل مقیاس

en: Maximum scale
fa: حداکثر مقیاس

en: Page top
fa: بالای صفحه

en: Page bottom
fa: پایین صفحه
