FortyTwo (8.x-1.0) - en to ja translation catalogue (27 entries)

en: Home
ja: ホーム

en: Content
ja: コンテンツ

en: Default
ja: デフォルト

en: Core
ja: コア

en: Breadcrumb
ja: パンくず

en: Header
ja: ヘッダー

en: Footer
ja: フッター

en: Configuration
ja: 環境設定

en: Navigation
ja: ナビゲーション

en: Basic settings
ja: 基本設定

en: Browse
ja: ブラウズ

en: Breadcrumb settings
ja: パンくずの設定

en: Breadcrumb separator
ja: パンくずリストの分離

en: Show home page link in breadcrumb
ja: パンくずリストにホームページのリンクを表示

en: Append a separator to the end of the breadcrumb
ja: パンくずリストの最後に分離を追加

en: Layout settings
ja: レイアウトの設定

en: Skip to main content
ja: メインコンテンツに移動

en: Toggle display
ja: 表示の切り替え

en: Text only. Don’t forget to include spaces.
ja: テキストのみ。スペースを忘れないようにしてください。

en: First sidebar
ja: 第1サイドバー

en: Second sidebar
ja: 第2サイドバー

en: Logo image settings
ja: ロゴ画像の設定

en: Shortcut icon settings
ja: ショートカットアイコンの設定

en: Fluid
ja: 変動

en: Page top
ja: ページの先頭

en: Page bottom
ja: ページの最後

en: Libraries
ja: ライブラリ
