FortyTwo (8.x-1.1) - en to tr translation catalogue (24 entries)

en: Home
tr: Anasayfa

en: Content
tr: İçerik

en: Yes
tr: Evet

en: No
tr: Hayır

en: Default
tr: Varsayılan

en: Core
tr: Çekirdek

en: Breadcrumb
tr: Sayfa yolu

en: Header
tr: Üst bilgi

en: Footer
tr: Alt bilgi

en: Configuration
tr: Yapılandırma

en: Navigation
tr: Gezinti

en: Basic settings
tr: Temel ayarlar

en: Display breadcrumb
tr: Sayfa yolunu göster

en: Breadcrumb separator
tr: Sayfa yolu ayracı

en: Layout settings
tr: Yerleşim ayarları

en: Skip to main content
tr: Ana içeriğe atla

en: Toggle display
tr: Görünümü aç/kapa

en: First sidebar
tr: İlk kenar çubuğu

en: Second sidebar
tr: İkinci kenar çubuğu

en: Logo image settings
tr: Logo resmi ayarları

en: Shortcut icon settings
tr: Kısayol simgesi ayarları

en: Page top
tr: Sayfa başı

en: Page bottom
tr: Sayfanın altı

en: Libraries
tr: Kütüphaneler
