FortyTwo (8.x-2.3) - en to fr translation catalogue (31 entries)

en: Home
fr: Accueil

en: Default
fr: Par défaut

en: Core
fr: Cœur

en: Breadcrumb
fr: Fil d'Ariane

en: Basic settings
fr: Paramètres de base

en: Adaptive
fr: Adaptatif

en: Browse
fr: Parcourir

en: Clear
fr: Vider

en: Breadcrumb settings
fr: Paramètres du fil d'Ariane

en: Breadcrumb separator
fr: Séparateur du fil d'Ariane

en: Show home page link in breadcrumb
fr: Afficher le lien vers la page d'accueil dans le fil d'Ariane.

en: Append a separator to the end of the breadcrumb
fr: Ajouter le séparateur à la fin du fil d'Ariane

en: Tabs
fr: Onglets

en: Layout settings
fr: Paramètres de mise en page

en: Skip to main content
fr: Aller au contenu principal

en: Toggle display
fr: Activer/désactiver l'affichage

en: Text only. Don’t forget to include spaces.
fr: Texte uniquement. N'oubliez pas les espaces.

en: Useful when the breadcrumb is placed just before the title.
fr: Utile quand le fil d'Ariane est placé juste avant le titre.

en: Append the content title to the end of the breadcrumb
fr: Ajouter le titre du contenu à la fin du fil d'Ariane

en: Useful when the breadcrumb is not placed just before the title.
fr: Utile quand le fil d'Ariane n'est pas placé juste avant le titre.

en: Logo image settings
fr: Paramètres du logo

en: Shortcut icon settings
fr: Paramètres de l'icône de raccourci

en: Minimum scale
fr: Échelle minimum

en: Maximum scale
fr: Échelle maximum

en: Layout type
fr: Type de mise en page

en: Fluid
fr: Fluide

en: Libraries
fr: Bibliothèques

en: No file selected
fr: Aucun fichier choisi

en: Viewport settings
fr: Paramètres de l'aire d'affichage

en: Initial scale
fr: Échelle initiale

en: Debuggers
fr: Débogueurs
