Forum (1.0.0) - en to tr translation catalogue (124 entries)

en: Home
tr: Ana Sayfa

en: Title
tr: Başlık

en: Body
tr: Gövde

en: Delete
tr: Sil

en: Replies
tr: Yanıtlar

en: List
tr: Liste

en: Subject
tr: Konu

en: Comments
tr: Yorumlar

en: On
tr: Açık

en: Yes
tr: Evet

en: No
tr: Hayır

en: Edit
tr: Düzenle

en: Container
tr: Kapsayıcı

en: root
tr: kök

en: Parent
tr: Üst öge

en: Add container
tr: Kapsayıcı ekle

en: Settings
tr: Ayarlar

en: edit container
tr: kapsayıcıyı düzenle

en: Core
tr: Çekirdek

en: General discussion
tr: Genel tartışma

en: edit forum
tr: forumu düzenle

en: Forum name
tr: Forum adı

en: Add forum
tr: Forum ekle

en: Node
tr: Düğüm

en: Last post
tr: Son gönderi

en: Off
tr: Kapalı

en: Comment
tr: Yorum

en: Promoted to front page
tr: Ana sayfaya yükseltilmiş

en: Term
tr: Terim

en: Last reply
tr: Son yanıt

en: Uncategorized
tr: Sınıflandırılmamış

en: Topics
tr: Konular

en: Topic
tr: Konu

en: Posts
tr: Gönderiler

en: Forums
tr: Forumlar

en: No forums defined
tr: Tanımlanmış bir forum yok

en: This topic has been moved
tr: Bu konu taşındı

en: New comments
tr: Yeni yorumlar

en: Sticky
tr: Kalıcı

en: Date - newest first
tr: Tarih - önce yeniler

en: Date - oldest first
tr: Tarih - önce eskiler

en: Edit container
tr: Kapsayıcı düzenle

en: Hot topic threshold
tr: Sıcak konu eşiği

en: Topics per page
tr: Sayfa başına konu sayısı

en: Posts - most active first
tr: Gönderiler - en aktif ilk önce

en: Posts - least active first
tr: Gönderiler - en az aktif ilk önce

en: New forum topics
tr: Yeni forum konuları

en: More help
tr: Daha fazla yardım

en: Number of topics
tr: Konu sayısı

en: Active forum topics
tr: Etkin Konular

en: Read the latest forum topics.
tr: Son forum konularını oku.

en: Edit forum
tr: Forumu düzenle

en: Default order
tr: Öntanımlı sıralama

en: This is the designated forum vocabulary. Some of the normal vocabulary options have been removed.
tr: Bu özel forum sözlüğüdür. Bazı normal sözlük seçenekleri çıkarılmıştır.

en: Leave shadow copy
tr: Gölge kopya bırak

en: If you move this topic, you can leave a link in the old forum to the new forum.
tr: Eğer bu konuyu taşırsanız, eski forumdan yeni foruma bir bağlantı bırakabilirsiniz.

en: Container name
tr: Kapsayıcı adı

en: forum container
tr: forum kapsayıcısı

en: Created new @type %term.
tr: Yeni @type %term oluşturuldu.

en: The @type %term has been updated.
tr: @type %term güncellendi.

en: About
tr: Hakkında

en: Not sticky
tr: Sabit değil

en: New posts
tr: Yeni gönderiler

en: Properties
tr: Özellikler

en: Uses
tr: Kullanım

en: Post date
tr: Gönderi tarihi

en: Last comment time
tr: Son yorum tarihi

en: Date and time of when the last comment was posted.
tr: Son yorumun gönderildiği tarih ve zaman.

en: Comment count
tr: Yorum sayısı

en: The number of comments a node has.
tr: Bir düğümün içerdiği yorum sayısı.

en: Short but meaningful name for this collection of threaded discussions.
tr: Bu ilişkili konu kümesi için kısa fakat anlamlı bir isim.

en: Description and guidelines for discussions within this forum.
tr: Bu forumda yer alan konular için kurallar ve açıklamalar.

en: Short but meaningful name for this collection of related forums.
tr: Bu ilişkili forum kümesi için kısa fakat anlamlı bir isim.

en: Default number of forum topics displayed per page.
tr: Herbir sayfada gösterilecek forum konularının sayısı

en: Default display order for topics.
tr: Konular için varsayılan gösterim sıralaması.

en: Containers are usually placed at the top (root) level, but may also be placed inside another container or forum.
tr: Kapsayıcılar genellikle forumunuzun en üst (kök) seviyesinde bulunurlar. Ama bir kapsayıcıyı, bir üst kapsayıcı veya forum içerisine de koyabilirsiniz.

en: Forums may be placed at the top (root) level, or inside another container or forum.
tr: Forumlar, en üst (kök) seviyeye yerleştirilebileceği gibi başka bir kapsayıcı ya da forumun altına da koyulabilir.

en: Forum topic
tr: Forum konusu

en: You are not allowed to post new content in the forum.
tr: Forumda yeni içerik göndermek için izniniz yok.

en: No new posts
tr: Yeni gönderi yok

en: Sticky topic
tr: Kalıcı konu

en: Administer forums
tr: Forumları yönet

en: The number of replies a topic must have to be considered "hot".
tr: Bir başlığın "sıcak" olarak değerlendirilmesi için gereken yanıt sayısı.

en: Starting a discussion
tr: Bir tartışma başlatma

en: Moving forum topics
tr: Forum konularını taşıma

en: A forum topic (and all of its comments) may be moved between forums by selecting a different forum while editing a forum topic. When moving a forum topic between forums, the <em>Leave shadow copy</em> option creates a link in the original forum pointing to the new location.
tr: Bir forum konusu düzenlenirken farklı bir forum seçerek bu forum konusu (ve tüm yorumları) forumlar arasında taşınabilir. Bir forum konusu forumlar arasında taşırken <em>Kopya bırak</em> seçeneği kullanılmışsa orijinal forumda yeni konuma işaret eden bir bağlantı oluşturulur.

en: Locking and disabling comments
tr: Yorumları devre dışı bırakma ve kilitleme

en: Selecting <em>Closed</em> under <em>Comment settings</em> while editing a forum topic will lock (prevent new comments on) the thread. Selecting <em>Hidden</em> under <em>Comment settings</em> while editing a forum topic will hide all existing comments on the thread, and prevent new ones.
tr: Bir forum başlığı düzenlerken <em>Yorum ayarları</em> altındaki <em>Kapalı</em> seçeneğinin yeni yorumları önlemek için seçilmesi o başlığı kilitleyecektir. Yine, bir forum başlığı düzenlerken <em>Yorum ayarları</em> altındaki <em>Gizle</em> seçeneğinin seçilmesi o başlıktaki yeni ve varolan yorumları gizleyecektir.

en: Forums contain forum topics. Use containers to group related forums.
tr: Forumlar, forum konularını içerir. İlgili forum konularını gruplamak için kapsayıcıları kullanın.

en: Use containers to group related forums.
tr: İlgili forum konularını gruplamak için kapsayıcıları kullanın.

en: A forum holds related forum topics.
tr: Bir forum ilgili forum başlıklarını tutar.

en: Add new @node_type
tr: Yeni @node_type ekle

en: The item %forum is a forum container, not a forum. Select one of the forums below instead.
tr: %forum öğesi bir forum kapsayıcısıdır, forum değildir. Bunun yerine aşağıdan bir forum seçin.

en: A <em>forum topic</em> starts a new discussion thread within a forum.
tr: Bir <em>forum konusu</em> forumda yeni bir tartışma başlığı başlatır.

en: Control forum hierarchy settings.
tr: Forum hiyerarşi ayarlarını yönetin.

en: Forum navigation vocabulary
tr: Forum dolaşma sözlüğü

en: Provides discussion forums.
tr: Tartışma forumları sağlar.

en: Forum settings
tr: Forum ayarları

en: Hot topic, new comments
tr: Sıcak konu, yeni yorumlar

en: Hot topic
tr: Sıcak konu

en: Normal topic
tr: Normal konu

en: Closed topic
tr: Kapanmış konu

en: The content title.
tr: İçerik başlığı.

en: The date the content was posted.
tr: İçeriğin gönderildiği tarih.

en: Whether or not the content is sticky.
tr: İçeriğin sabit olup olmadığı.

en: Whether or not the content is sticky. To list sticky content first, set this to descending.
tr: İçeriğin sabit olup olmadığı. Önce sabit içeriğin listelenmesi için, bunu azalan olarak ayarlayın.

en: Has taxonomy term ID
tr: Sınıflandırma terimi kimliğini içeriyor

en: Display content if it has the selected taxonomy terms.
tr: Seçilen sınıflandırma terimlerini içeriyorsa içeriği görüntüle.

en: Has taxonomy term
tr: Sınıflandırma terimi içeriyor

en: Block count
tr: Blok sayısı

en: Are you sure you want to delete the forum %label?
tr: %label forumunu silmek istediğinizden emin misiniz?

en: Forum content
tr: Forum içeriği

en: The content ID of the forum index entry.
tr: Forum dizin girdisinin içerik kimliği.

en: The forum %label and all sub-forums have been deleted.
tr: %label forumu ve tüm alt forumlar silindi.

en: forum: deleted %label and all its sub-forums.
tr: forum: %label ve tüm alt forumları silindi.

en: Updated @type %term.
tr: @type %term güncellendi.

en: Delete forum
tr: Forumu sil

en: Lists (Views)
tr: Listeler (Görünümler)

en: Log in to post new content in the forum.
tr: Foruma yeni içerik göndermek için oturum açın.

[ctx: Validation]
en: Forum leaf
tr: Forum yaprağı

en: By @author @time ago
tr: @author tarafından @time önce

en: To uninstall Forum, first delete all %vocabulary terms
tr: Forum eklentisini kaldırmak için önce tüm %vocabulary terimlerini silin

en: Comment_forum
tr: Yorum_forum

en: Default comment field
tr: Varsayılan yorum alanı
