Forum (1.0.2) - en to gl translation catalogue (102 entries)

en: Home
gl: Inicio

en: Title
gl: Título

en: Delete
gl: Borrar

en: Replies
gl: Respostas

en: List
gl: Lista

en: Subject
gl: Asunto

en: On
gl: Activo

en: Edit
gl: Editar

en: root
gl: raíz

en: Parent
gl: Pai

en: Add container
gl: Engadir colector

en: Settings
gl: Axustes

en: edit container
gl: editar contedor

en: General discussion
gl: Discusión xeral

en: edit forum
gl: editar foro

en: Forum name
gl: Nome do foro

en: forum
gl: foro

en: Add forum
gl: Engadir foro

en: n/a
gl: n/d

en: Node
gl: Nodo

en: Last post
gl: Última entrada

en: Off
gl: Desactivado

en: Promoted to front page
gl: Promocionado á páxina principal

en: Term
gl: Termo

en: Last reply
gl: Última resposta

en: Forum
gl: Foro

en: Uncategorized
gl: Sen categorizar

en: Topics
gl: Temas

en: Topic
gl: Tema

en: Posts
gl: Entradas

en: Forums
gl: Foros

en: No forums defined
gl: No hai foros definidos

en: This topic has been moved
gl: Moveuse este tema

en: New comments
gl: Novos comentarios

en: Sticky
gl: Pegañoso

en: Date - newest first
gl: Data- primeiro o máis novo

en: Date - oldest first
gl: Data- primeiro o máis antigo

en: Edit container
gl: Editar contedor

en: Hot topic threshold
gl: Limiar de tema candente

en: Topics per page
gl: Temas por páxina

en: Posts - most active first
gl: Entradas - primeiro a máis activa

en: Posts - least active first
gl: Entradas - primeiro a menos activa

en: New forum topics
gl: Novos temas do foro

en: More help
gl: Máis axuda

en: Number of topics
gl: Número de temas

en: Active forum topics
gl: Temas activos do foro

en: Read the latest forum topics.
gl: Ler os últimos temas do foro.

en: Edit forum
gl: Editar o foro

en: Default order
gl: Orde predeterminada

en: This is the designated forum vocabulary. Some of the normal vocabulary options have been removed.
gl: Este é o vocabulario asignado ao foro. Quitaronse algunhas das opcións habituais do vocabulario.

en: Leave shadow copy
gl: Deixar copia

en: If you move this topic, you can leave a link in the old forum to the new forum.
gl: Se move este tema, pode deixar unha ligazón ao novo foro no foro anterior.

en: Container name
gl: Nome do colector

en: forum container
gl: colector de foro

en: Created new @type %term.
gl: Creado o novo @type %term.

en: The @type %term has been updated.
gl: Actualizouse o @type %term

en: About
gl: Información

en: Not sticky
gl: Non pegañoso

en: New posts
gl: Entradas novas

en: Steps
gl: Pasos

en: Properties
gl: Propiedades

en: Uses
gl: Usos

en: Post date
gl: Data de envio

en: Last comment time
gl: Data do último comentario

en: Date and time of when the last comment was posted.
gl: Data e hora de cando foi publicado o último comentario.

en: Comment count
gl: Conta dos comentarios

en: The number of comments a node has.
gl: O número de comentario que ten un nodo.

en: Short but meaningful name for this collection of threaded discussions.
gl: Nome curto pero significativo para esta colección de fíos de discusion.

en: Description and guidelines for discussions within this forum.
gl: Descripción e instruccións para as discusións neste foro.

en: Short but meaningful name for this collection of related forums.
gl: Nome curto pero significativo para esta colección de foros relacionados.

en: Default number of forum topics displayed per page.
gl: Número predefinido de temas de foro a amosar por páxina.

en: Default display order for topics.
gl: A orde predeterminada para amosar os temas.

en: Containers are usually placed at the top (root) level, but may also be placed inside another container or forum.
gl: Os contenedores posicionanse normalmente no nivel superior (raíz), pero podense ubicar dentro de outros contenedores ou foros.

en: Forums may be placed at the top (root) level, or inside another container or forum.
gl: Os foros podense ubicar no nivel superior (raíz), ou dentro de outro contenedor ou foro.

en: Forum topic
gl: Tema do foro

en: You are not allowed to post new content in the forum.
gl: Non ten autorización para publicar novos contidos no foro.

en: No new posts
gl: Non hai entradas novas

en: Sticky topic
gl: Discusión fixa na cabeza das listas

en: Administer forums
gl: Administrar foros

en: The number of replies a topic must have to be considered "hot".
gl: A cantidade de réspostas que unha conversación debe ter para que se considere "candente".

en: Starting a discussion
gl: Comezando unha discusión

en: Moving forum topics
gl: Trasladando temas de foro

en: A forum topic (and all of its comments) may be moved between forums by selecting a different forum while editing a forum topic. When moving a forum topic between forums, the <em>Leave shadow copy</em> option creates a link in the original forum pointing to the new location.
gl: Unha conversa de foro e todos os seus comentarios podese levar dun foro a outro se selecciona un foro distinto cando se está editando unha conversa de foro. O trasladar unha conversa entre foros, a opción de <em>Deixar copia fantasma</em> crea un novo enlace no foro orixinal apuntando a nova ubicación.

en: Locking and disabling comments
gl: Bloqueando e desactivando comentarios

en: Selecting <em>Closed</em> under <em>Comment settings</em> while editing a forum topic will lock (prevent new comments on) the thread. Selecting <em>Hidden</em> under <em>Comment settings</em> while editing a forum topic will hide all existing comments on the thread, and prevent new ones.
gl: Seleccionar <em>Pechado</em> debaixo das <em>Opcións de comentarios</em> ó editar unha conversa do foro bloqueará a cadea de respostas, impedindo novos comentarios. Seleccionar <em>Oculto</em> debaixo das <em>Opcións de comentarios</em> ó editar unha conversa do foro ocultará tódolos comentarios da conversa e impedirá os novos.

en: Forums contain forum topics. Use containers to group related forums.
gl: Os foros conteñen conversacións de foros. Use contenedores para agrupar foros relacionados.

en: Use containers to group related forums.
gl: Usar contenedores para agrupar foros relacionados.

en: A forum holds related forum topics.
gl: Un foro ten temas relacionados co foro.

en: Add new @node_type
gl: Engadir @node_type novo

en: The item %forum is a forum container, not a forum. Select one of the forums below instead.
gl: O elemento %forum é un contenedor de foro, non un foro. Seleccione un dos foros a continuación no seu lugar.

en: A <em>forum topic</em> starts a new discussion thread within a forum.
gl: Unha <em>conversación de foro</em> comeza unha nova líña de discusión dentro dun foro.

en: Control forum hierarchy settings.
gl: Controlar as opcións de xerarquía de foro.

en: Forum navigation vocabulary
gl: Vocabulario de navegación de foro

en: Provides discussion forums.
gl: Proporciona foros de discusión.

en: Forum settings
gl: Configuración do foro

en: Hot topic, new comments
gl: Discusión candente, novos comentarios

en: Hot topic
gl: Discusión candente

en: Normal topic
gl: Discusión normal

en: Closed topic
gl: Discusión pechada

en: The content title.
gl: O título do contido.

en: Lists (Views)
gl: Listas (Vistas)

en: By @author @time ago
gl: Por @author fai @time
